دوره نظارت و اجرا معماری

منتشر شده در تاریخ

این دوره برای آمادگی شرکت در آزمون نظارت و اجرا معماری نظام مهندسی به همراه تست‌های جامع طراحی شده است. هزینه این دوره در حال حاضر 6.800.000 تومان است.

آزمون نظام مهندسی چیست؟

ابتدا وظایف این سازمان را معرفی کنیم یکی از مهمترین وظایف این سازمان نظارت است . این نظارت بر طراحی و اجرای صحیح و اصولی ساخت و سازها بر اساس مبحث های مقررات ملی ساختمان انجام میگیرد، به همین دلیل باید تمامی مراحل ساخت توسط کارشناسان سازمان نظام مهندسی تایید شود.

کارشناسان این سازمان از طریق آزمون نظام مهندسی انتخاب میشوند و پس از دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسان، می‌توانند با این سازمان همکاری کنند.

چگونگی برگزاری آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی جزوه باز است یعنی شما میتوانید کلیه منابع را با خود سر جلسه آزمون برده و استفاده کنید. مسئولیت برگزاری آزمون نظام مهندسی برعهده سازمان سنجش کشور می‌باشد.

پروانه اشتغال بکار مهندسی در ۴ درجه و به ترتیب با عنوان‌های «پایه۳»، «پایه۲»، «پایه۱» و «ارشد» برای متقاضیان صادر می‌شود. برای دریافت پایه ۳ متقاضیان باید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند و برای ارتقا به پایه‌های بالاتر سنوات، سوابق کاری و شرکت در دوره‌های مربوطه ضروری است.

این آزمون در تمام رشته‌ها و صلاحیت‌ها بجز صلاحیت معماری طراحی سوالات به صورت تست‌های چهارگزینه‌ای است و معمولا در هر آزمون ۶۰ سوال طرح می‌شود. در این آزمون ها رقابتی وجود ندارد و شما باید نمره حد نصاب را کسب کنید و نمره حد نصاب قبولی در این آزمون کسب نمره ۵۰ درصد است. البته این آزمون نمره منفی دارد و هر ۳ سوال غلط یک سوال صحیح را از بین میبرد.

رشته های دارای آزمون نظام مهندسی

 1. آزمون‌ نظام مهندسی در رشته عمران (سه صلاحیت)
 2. آزمون نظام مهندسی در رشته معماری (سه صلاحیت)
 3. آزمون نظام مهندسی  در رشته تاسیسات برقی (دو صلاحیت)
 4. آزمون نظام مهندسی  در رشته تاسیسات مکانیکی (دو صلاحیت)
 5. آزمون نظام مهندسی نقشه‌برداری
 6. آزمون نظام مهندسی شهرسازی
 7. آزمون نظام مهندسی ترافیک

صلاحیت های آزمون نظام مهندسی معمار

 • آزمون نظام مهندسی معماری نظارت
 • آزمون نظام مهندسی معماری اجرا
 • آزمون نظام مهندسی معماری طراحی

آیا این دوره نیازمند پیش‌نیاز است؟

خیر. تمامی موارد مورد نیاز در این دوره پوشش داده خواهند شد.

آیا گواهی این دوره معتبر است و می‌توان آن‌ را در سفارت‌ها ارائه داد؟

بله. در صورتی که هنرجویان با موفقیت دوره را تکمیل نمایند، گواهی معتبر و بین‌المللی را دریافت خواهند کرد. این مدرک در سراسر دنیا و در تمامی سفارت‌ها قابل ارائه می‌باشد و صحت این مدارک با کد رجیستری درج شده بر روی آن از طریق سایت اصلی آن قابل بررسی می‌باشد.

چگونه نسخه ضبط ‌شده جلسات را مشاهده کنم؟

نسخه ضبط ‌شده هر جلسه بر روی صفحه دوره قرار می‌گیرد و گزینه مشاهده آن به همراه تاریخ جلسه ظاهر می‌گردد که با زدن برروی آن به صفحه مربوطه به بازپخش منتقل می‌شوید.

چگونه در این دوره ثبت‌نام کنم؟

برای ثبت‌نام در دوره نیاز است تا ابتدا در سایت ثبت ‌نام کرده باشید. سپس با ورود به حساب کاربری خود و مراجعه به این صفحه می‌توانید مبلغ موردنظر برای پیش‌پرداخت دوره را انتخاب کنید و سپس با زدن برروی پرداخت و ثبت ‌نام در دوره به درگاه پرداخت هدایت شوید. پس از پرداخت موفقیت‌آمیز اطلاعات مربوط به دوره در پروفایل‌تان ظاهر می‌گردد. همچنین تا حداکثر ۲۴ ساعت از طرف صاحو دیزاین با شما تماس گرفته می‌شود تا اطلاعات تکمیلی در مورد دوره به شما داده شود.(مشاهده راهنمای جامع

آیا امکان درخواست ریزنمرات دوره وجود دارد؟
بله، پس از ثبت نمره توسط اساتید، دکمه درخواست ریزنمره ظاهر می‌گردد و با زدن برروی آن درخواست شما ثبت می‌گردد و پس از مدتی ریزنمرات شما برای‌تان ارسال می‌گردد.

چگونه در کلاس شرکت کنم؟

برای شرکت در کلاس آنلاین، در صورتی‌ که استاد مربوطه کلاس را شروع کرده باشد، گزینه ورود به کلاس برای‌تان ظاهر می‌گردد که با زدن بر روی آن به صفحه کلاس هدایت می‌شوید.(مشاهده راهنمای جامع کار با سامانه کلاس‌ها)

سوالات بیشتری دارم. از کجا می‌توانم پاسخ خود را دریافت کنم؟

لطفاً ابتدا بخش سوالات متداول را مطالعه فرمائید. درصورتی ‌که پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید از طریق چت آنلاین که در پائین سمت راست دکمه آن وجود دارد، با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما نیز سایر روش‌های تماس با پشتیبانی را مشاهده فرمائید.

طرح درس های دوره ی نظارت و اجرا معماری

 1. مبحث دوم
 2. مبحث سوم
 3. مبحث چهارم
 4. مبحث پنجم
 5. مبحث هفتم
 6. مبحث هشتم
 7. مبحث نهم
 8. مبحث دهم
 9. مبحث یازدهم
 10. مبحث دوازدهم
 11. مبحث سیزدهم
 12. مبحث چهاردهم
 13. مبحث پانزدهم
 14. مبحث شانزدهم
 15. مبحث هفدهم
 16. مبحث هجدهم
 17. مبحث نوزدهم
 18. مبحث بیستم
 19. مبحث بیست و یکم
 20. مبحث بیست و دوم
 21. جوش و اتصالات جوشی
 22. پیوست ششم آئین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله استاندارد ۲۸۰۰
 23. قوانین مرتبط با صنعت بیمه و مالیات کار
 24. قراردادها و شرایط عمومی و خصوصی مرتبط با انواع قرارداد و پیمان‌ها
 25. قانون

ویژگی های برگزاری دوره های صاحو:

تمام علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در دوره‌های صاحو علاوه بر امکان استفاده از طرح‌ درس‌های استاندارد بین‌المللی، اساتید مطرح و توانمند، و قیمت مناسب از همه یا برخی از مزایای زیر بهره‌مند شوند:

پشتیبانی 24 ساعته

ارائه ویدئوهای جلسات

برنامه ریزی با توجه به وقت هنرجوها

شرایط پرداخت اقساط

گروه های رفع اشکال به صورت مستقیم با اساتید

امکان دریافت مدرک بین المللی

امکان حضور رایگان در تمامی ورکشاپ‌ها در طول سال

ایجاد اشتغال مستقیم در بخش طراحی، تولید و یا آموزش

کلام آخر صاحو:

بخش آموزشی صاحو با سه مزیت ورکشاپ‌های رایگان و مستمر، اساتید مجرب و مدارک بین‌المللی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین می‌کند. صاحو دیزاین مدارک خود را با همکاری شرکت بین‌المللی به هنرجویانی که با موفقیت دوره را به‌ پایان می‌رسانند، اعطا می‌کند. این مدارک در سراسر دنیا و در تمامی سفارت‌ها قابل ارائه است. صحت این مدارک با کد رجیستری درج شده بر روی آنها از طریق سایت اصلی آن شرکت، قابل بررسی است.

نویسنده

Sholeh Gharibi

شما میتوانید این مطلب و مطالب مشابه را در پیج اینستاگرام ما مشاهده کنید.۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.